top of page

Zbuloni 15 Pub-et në Londër më të Mira për të Vizituar!


interiori i nje pubi ne londer me ulje

Mirë se vini turistë dhe studentë shqiptarë në Londër! Ne kemi përgatitur një listë me 15 pub-et më të mira që duhet t'i vizitoni gjatë qëndrimit tuaj në Londër. Ky udhëzues ju ofron një rrugë përmes disa prej pub-eve më të mira të Londrës — qoftë nëse kërkoni të relaksoheni në një oborr të ndriçuar nga dielli, të shijoni atmosferën e muzikës live, ose të kaloni kohë cilësore me familjen në një ambient mikpritës.


Çdo pub në listën tonë ofron diçka të veçantë. Ata janë përzgjedhur me kujdes jo vetëm për karakterin e tyre të veçantë, por edhe për eksperiencat unike që ofrojnë për klientët e tyre. Do të zbuloni vende që përshtaten me shijen dhe humorin tuaj, duke filluar nga vendet historike me të kaluar të pasur deri te vendet moderne që pulsojnë me ritme bashkëkohore! Më e rëndësishmja, do të shihni se si kuponët e pub-eve të CityStack mund të hapin përfitime ekskluzive dhe kursime, duke e bërë çdo vizitë të paharrueshme dhe të përballueshme.


Zbuloni qendrën e jetës sociale të Londrës përmes pub-eve të saj! Me një kupon CityStack në dorë, përvoja juaj në pub transformohet, duke kombinuar përballueshmërinë me një prekje magjike në vendet lokale më të preferuara të kryeqytetit. Misioni ynë është të mbështesim dhe promovojmë pub-et e pavarura, prandaj listojmë vetëm këto vendndodhje unike. Pakoja jonë prej 25 paund ofron 100 paund ushqim dhe pije në pub-e të pavarura. Çdo pako përfshin një stek të veçantë që mund ta tregoni në cilindo prej dhjetë pub-eve tona. Merrni vulën dhe kurseni 10 paund në faturën tuaj! Mblidhni dhjetë vula dhe kurseni 100 paund!


1 Kitto Rd, London SE14 5TW


Ndërtesa vetë është mbi 200 vjet e vjetër. Bill Skehan mbërriti në fillim të viteve 2000, e quajti pub-in sipas emrit të tij dhe filloi të promovonte muzikën live në bar. Gruaja e tij Chai nga Tailanda hapi restorantin Chais Garden Thai pranë pub-it, duke shërbyer ushqim tajlandez në pub. Që atëherë, pub-i ka lulëzuar. Nipëti i Bill-it mori përsipër menaxhimin e biznesit në vitin 2016 dhe vazhdoi filozofinë e Bill-it dhe Chai-t për ushqim dhe muzikë të shkëlqyer. Skehans është tani një vend i njohur për muzikë në jug të Londrës. Chai ende mund të gjendet në kuzhinë duke gatuar ushqim tajlandez, ndërsa Bill dhe gruaja e tij kalojnë kohë në bar duke shijuar një pije. Është një nga pub-et e fundit të vërtetë të pavarura dhe tradicionale në zonë.


Ushqim tajlandez në një pub irlandez? Ata e bënë! Skehans është i famshëm për Guinness-in e tyre të mrekullueshëm (Irlandë, sigurisht!). Në anën e ushqimit, mund të dëshironi të provoni "Weeping Tiger" (një biftek i pjekur i servirur mbi speca dhe qepë me një salcë pikante tajlandeze), "Tamarind Duck" është fantastike dhe "Pad Thais" janë legjendare gjithashtu!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te Skehans duke fituar £10 ulje dhe shijoni kombinimin unik të muzikës së gjallë dhe ushqimit të shijshëm tajlandez në një ambient autentik irlandez.38 Kenton Rd, London E9 5BA


Gjallëria e eksteriorit të verdhë të ndritshëm të këtij pub-i është po aq e gjallë edhe brenda. Një folé e mbushur me sende dhe kujtime, ky pub ekcentrik është shkollë e vjetër me një kthesë skandinave. Ky thesar në Homerton ofron një menu të gjerë pijesh që përfshin birra artizanale lokale, lagers, kokteje, vera dhe madje edhe schnapps norvegjez!


Pavarësisht nga aktiviteti juaj i preferuar në pub, Kenton Arms ofron një mori opsionesh argëtimi, si sporte live, kuize pub-i dhe madje edhe DJ të njohur. Me një kopsht birre të zbukuruar bukur për verë dhe një oxhak të rehatshëm, perfekt për të përqafuar dimrin Hygge. Kenton Arms garanton një atmosferë të ngrohtë dhe të gjallë, duke siguruar vendin perfekt pa marrë parasysh motin.


Një menu e larmishme pijesh ofron opsione të pakufizuara, që variojnë nga birrat artizanale në rubinet, koktejet, lagers të vjetër, ale dhe madje edhe një schnapps unik norvegjez. Kaloni gjatë ditëve të javës nga ora 4:00 deri në 6:00 për të shijuar orën e lumtur, dhe merrni një pintë për £4 ose një margarita të ngrirë për £6! Nëse dëshironi ushqim përkrah pijes tuaj, mysafirët janë të inkurajuar të porosisin nga Yard Sale Pizza afër.


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Kenton duke fituar £10 ulje dhe shijoni një menu e larmishme pijesh ofron opsione të pakufizuara!


bari i pubit ne londer me ulje

15 Denman St, London W1D 7HN, UK


Nëse largoheni nga rrugët e zhurmshme kryesore, do të zbuloni këtë pub tradicional historik të mrekullueshëm, i cili u ndërtua në vitin 1738 dhe ka parë shumë histori të rrugëve të Piccadilly. Uluni në këtë oazë qetësie, vlerësoni karakteristikat viktoriane dhe shijoni një nga birrat e tyre të shkëlqyera – nga ale-t e vërteta te Guinness-i i mrekullueshëm, nuk do të zhgënjeheni. Ekipi gjithashtu mbështet me kënaqësi birraritë e pavarura!


Pavarësisht se ndodhet në një zonë gjithnjë në ndryshim, ky pub ka operuar me krenari në mënyrë të pavarur për dymbëdhjetë vitet e fundit, duke kultivuar një atmosferë familjare – aq shumë sa që një e treta e ekipit ishin dikur klientë të rregullt para se të bashkoheshin me familjen! Madje edhe menaxheri i barit gjeti burrin e tij të tanishëm në pub dhjetë vjet më parë dhe u fejua pikërisht në vendin ku u takuan për herë të parë!


Prisni të takoni një përzierje punonjësish të mikpritjes, vizitorë të teatrit, turistë dhe dashamirës të muzikës live që vijnë për të shijuar koncertet të dielën.


Miqësor me qentë që nga viti 1855! Qentë janë gjithmonë të mirëpritur në the Queens Head! Ky pub lokal ka një histori të veçantë me këto miq të dashur me katër këmbë, pasi takimi i parë i Kennel Club-it u mbajt këtu në vitin 1855. Nëse keni nevojë për bindje, hidhni një sy në pikturën historike të njohur që përshkruan ngjarjen në pub!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Queens Head duke fituar £10 uljedhe përjetoni historinë dhe atmosferën e ngrohtë të këtij pub-i të veçantë në zemër të Londrës.


226 Shoreditch High Street, London E1 6PJ


Një institucion viktorian në Shoreditch që u degjenerua në një bar striptize dhe tani ka rilindur si një pub i shpërblyer për birrat artizanale. Prisni një atmosferë të gjallë, indie, me mure të ekspozuara me tulla dhe dekor "junkyard", birra artizanale dhe një kopsht dhe tarracë të madhe. Vizitoni këtë pub tani dhe mund të mos e besoni që dikur ishte një vend për vallëzime të pista. Megjithatë, the Crown & Shuttle është rikthyer në rolin e tij origjinal si një shtëpi publike. Muret e brendshme me tulla të vjetra dhe kopshti i ngrohur janë perfekt për të tërhequr tipat e medias në Shoreditch dhe bankierët e Qytetit njëkohësisht. Shijoni një birrë të Londrës ose një Pinot Grigio italian për të shoqëruar një sallatë libaneze ose një ushqim klasik pub-i në këtë pub plot me kontradikta.


Shkëlqimi i Shoreditch me ndjeshmërinë e Qytetit? Shijoni birrat artizanale në një pub argëtues që nuk ka pretencën që pub-et e Shoreditch shpesh akuzohen se kanë!


The Crown and Shuttle është i njohur për birrat artizanale dhe atmosferën e tij të gjallë. Me një përzierje të birrave të freskëta dhe një menu të larmishme ushqimi, ky pub ofron një eksperiencë unike për çdo vizitor. Tregoni bjerën tuaj të veçantë CityStack dhe përfitoni zbritje prej 10 paund në faturën tuaj!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Crown and Shuttle duke fituar £10 ulje dhe shijoni birrat artizanale në një ambient të rilindur viktorian.interiori i nje pubi ne londer


28 Chilworth St, London W2 6DT


Një thesar i botës së vjetër në Paddington


Vetëm dhjetë minuta larg nga stacioni Lancaster Gate, gjendet the Cleveland Arms, një pub i botës së vjetër plot me ushqim dhe pije të shkëlqyeshme. Shijoni pijen tuaj të rrethuar nga dekori "dark academia", i pasur me pllaka të porositura dhe tavane të larta të gdhendura nga druri.


Duke datuar që nga viti 1852, ky pub ka mbajtur rrugët e Paddington për shekuj me radhë dhe është bërë një shtyllë e komunitetit të tij. Pavarësisht ndryshimit të pronarëve disa herë, the Cleveland Arms ka ruajtur ndjenjën e tij glamuroze dhe mikpritjen e ngrohtë. Atmosfera vintage e pub-it, me muret e panelizuara me dru dhe dyshemetë me tra, është e përforcuar nga sharmi bashkëkohor i mureve të dëmtuara me art. Karriget e rehatshme janë vendosur në qoshe me tulla, printimet botanike dekorojnë muret dhe gjelbërimi është shpërndarë në të gjithë ndërtesën, brenda dhe jashtë. Pasi të keni ndaluar te The Cleveland Arms, mund të mos dëshironi të largoheni.


Pjata sezonale për të kënaqur shijet? Këtu, vizitorët mund të shijojnë ushqimin komod gastronomik të kuzhinës, duke përfshirë pjata sezonale të përshtatura në mënyrë perfekte me një verë komplementare nga lista e përzgjedhur me kujdes nga vreshtat e mbarë botës.


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Cleveland Arms duke fituar £10 ulje dhe përjetoni një thesar të vërtetë të botës së vjetër në zemër të Paddington.


60 Old Woolwich Road, London SE10 9NY


Për ata që ndodhen në East Greenwich, sigurohuni të ndaloni në këtë pub të mrekullueshëm lokal. Ky thesar i rihapur së fundmi është rezultat i luftës së komunitetit për të parandaluar mbylljen e tij dhe për ta shndërruar atë në një pub bashkëpunues të drejtuar nga komuniteti. Pub-i krenohet me sjelljen e njerëzve së bashku nga të gjitha pjesët e komunitetit.


Përpjekje të mëdha janë bërë për ta bërë këtë pub më gjithëpërfshirësin në Londër. The Star of Greenwich është shembulli kryesor i një pub-i komuniteti që prioriteton mbledhjen e anëtarëve të ndryshëm të lagjes. Me një zonë të posaçme për fëmijët dhe afërsinë me një rezidencë për pensionistët lokalë, gjeneratat bashkohen, duke kapërcyer hendekun midis grupmoshave. The Star of Greenwich nuk është vetëm një pub, por një komunitet që bashkohet për të formuar një bashkësi gjithëpërfshirëse dhe të qëndrueshme.


Pub-i gjithashtu organizon dhe promovon veprimet gjithëpërfshirëse të bamirësive në komunitet. Disa nga grupet që gjejnë strehë në the Star of Greenwich janë klasat e bisedës në anglisht për refugjatët dhe emigrantët, bamirësi të ndryshme për shëndetin mendor që bashkojnë forcat, dhe një grup për kujdesin e përballueshëm për fëmijët.


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Star of Greenwich duke fituar £10 ulje dhe përjetoni atmosferën gjithëpërfshirëse dhe mikpritëse të këtij pub-i të veçantë në zemër të East Greenwich.


116 Prince St, London SE8 3JD


Pavarësisht vendndodhjes së tij të fshehur, të gjithë e njohin Dog and Bell në Deptford si një pub të ngrohtë dhe mikpritës. Duke devijuar nga rruga e zakonshme, do të shpërbleheni me një thesar të mrekullueshëm me fasadë të kuqe, ku çdo klient ndihet i mirëpritur. Një vështrim mbi murin e bukur të pub-it nuk lë asnjë dyshim për pijen e preferuar të vendit, të drejtuar nga pronari irlandez i shoqërueshëm Seamus: Guinness!pjesa jashte e nje pubi ne londer

Nuk ju pëlqen Guinness? Mos u shqetësoni! Ju mund të shijoni gjithashtu një birrë të këndshme nga gama e gjerë e birrave të mrekullueshme që ofron pub-i! Pavarësisht nëse dëshironi të socializoheni në kopshtin magjepsës të birrës të zbukuruar me gjelbërim të pasur kur del dielli, apo preferoni të uleni pranë zjarrit të ndezur ndërsa admironi dekoratat e mbushura me drita të Krishtlindjeve për t'u ngrohur në dimër, gjithmonë do të ndiheni si në shtëpi.


Nuk e humbisni Festivalin e Turshive! Çdo vit, në nëntor, ekipi i Dog and Bell organizon Festivalin e Turshive. Prisni një atmosferë të ngrohtë dhe të gjallë me muzikë live. Askush nuk e di me të vërtetë si (dhe pse) ka nisur kjo festë unike në pub, gjë që e bën edhe më të veçantë. Për këtë rast të veçantë, mund të provoni dhe votoni për turshinë tuaj të preferuar, por gjithashtu… ëmbëlsira, salca të nxehta, konserva, chutney dhe madje edhe qeramikë ose fotografi. E çuditshme dhe interesante!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Dog and Bell duke fituar £10 uljedhe përjetoni një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse në këtë pub të veçantë të Londrës Juglindore.19 Perth Rd, London N4 3HB


Ky pub irlandez magjepsës është i zbukuruar me kacavjerrës dhe ndodhet pranë Finsbury Park. Zbuloni një kopsht birre magjik që shtrihet në nivele të ndryshme të pub-it, me gjelbërimin përreth që është ideal për relaksim. Zgjidhni nga një menu e përzgjedhur me kujdes pijesh dhe zhytuni në atmosferën e gjallë me njerëz nga e gjithë Londra që mblidhen në pub-in e tyre të preferuar.


Duke funksionuar si pub që nga vitet 1870, the Faltering Fullback që njohim sot mori formën e tij në vitet '90. Që atëherë, pub-i është kthyer në një të preferuar lokal, i cili gjithashtu shërben si një hapësirë takimesh për komunitetin. Me disa dhoma për qëllime të ndryshme, Fullback ka diçka për të gjithë. Adhuruesit e sportit do të duan të gjejnë dhomën e quajtur 'Sin Bin' për sporte live, ku tifozët nga larg dhe afër takohen për sezonin e rugby-t. Entuziastët e rugby-t do të kënaqen me fanellat e nënshkruara nga legjendat e ndryshme të rugby-t. Pavarësisht nëse jeni duke u takuar me miq të vjetër ose të rinj, duke parë ndeshjen e madhe, ose duke u relaksuar në kopshtin e birrës, the Faltering Fullback është vendi perfekt për t'u fshehur.


Plot me gjelbërim fantastik, kopshti i birrës i the Faltering Fullback është perfekt për ata që nuk janë ende gati të heqin dorë nga koha e tyre jashtë. I vendosur në tarraca që qëndrojnë në nivele të ndryshme dhe të ndërthurura me bimë të ndryshme, duhet të siguroheni që të mos humbisni rrugën, sidomos pas disa pintave!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Faltering Fullback duke fituar £10 ulje dhe përjetoni magjinë e këtij pub-i të gjelbëruar, ku çdo vizitë bëhet një aventurë e paharrueshme.74-76 York Street, London W1H 1QN


Nuk ka mënyrë më të mirë për të përfunduar ekskursionin tuaj në Regent's Park sesa duke ndaluar në këtë thesar të Marylebone. Shëtisni nëpër një rrugë plot me butike dhe biznese të zhurmshme dhe do të gjeni the Royal Oak, përballë kishës St. Mary. Të gjithë vizitorët janë të mirëpritur dhe të dashur, si të rinj ashtu edhe të vjetër, njerëz dhe qen.


Menuja e këtij pub-i lokal vlerëson përbërësit cilësorë të vendit, kështu që do të shijoni një vakt të shkëlqyeshëm. Shijoni ushqimet e mrekullueshme të kuzhinierit kryesor Mino, si pjatën më të shitur Pappardelle. Me ragu të bardhë të derrit, Nduja dhe parmesan të freskët, do të jeni gati për të kërkuar edhe një tjetër porcion. Shoqërojeni vaktin tuaj me verërat e këndshme të përzgjedhura nga vreshtat më të mira. Nëse preferoni një pije më të fortë, mund të zgjidhni një birrë ose cider nga një gamë ofertash të birrarive lokale londineze, si Gipsy Hill, Camden Hells dhe Two Tribes.


Ky pub ka qenë një vend i dashur për të pirë që nga fillimi i shekullit të 19-të. Ndiqni gjurmët e londinezëve të mëparshëm me një shëtitje të këndshme nëpër Hyde ose Regent's Park, e ndjekur nga një pije e freskët dhe ushqim i shijshëm në the Royal Oak, që është vetëm disa hapa larg. Nëse dëshironi pak argëtim më pas, pse të mos ndaloni te Madame Tussauds afër?


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Royal Oak duke fituar £10 uljedhe përjetoni atmosferën e ngrohtë dhe mikpritëse të këtij pub-i historik në zemër të Londrës.


23-25 Pelton Road, London SE10 9PQ


The Pelton Arms është një pub që bën gjithçka, por arrin të shkëlqejë në të gjitha. Qoftë nëse dëshironi të ndaloni për një pije, për të shijuar muzikën live, për t'u relaksuar në kopshtin e birrës, ose edhe për të kaluar natën, ky thesar në Greenwich është një vend që duhet vizituar.


Uluni në këtë pub të rehatshëm dhe shijoni atmosferën e qetë. Me dekorimet e shumta të Guinness, tabelën e shigjetave, muret me panele druri dhe oxhakun e hapur, nuk do të keni dyshim se jeni në një pub tradicional. Ky thesar ofron një përzgjedhje të shkëlqyer të ale-ve dhe birrave ekskluzive, si tipet e shumellojshme te birrave Brixton , Bombardier dhe London Pride. Ka gjithashtu kokteje klasike, një larmi të gjerë verërash, lagers kontinentale dhe ale të vërteta. Po kërkoni diçka për të ngrënë ndërsa pini? Shijoni menunë e Pelton Arms, dhe shijoni picat me dru të Wandercrust, si dhe ushqimin tradicional të pub-it.


pjesa jashte e nje pubi ne londer

Dëshironi pak argëtim në shtëpi? The Pelton Arms është i njohur për muzikën live dhe ka pritur shumë muzikantë të famshëm, përfshirë Squeeze dhe Dennis Greaves! Platforma për muzikantët e rinj është popullore me mysafirët dhe grupet muzikore. A përmendëm se hyrja për muzikën live është falas?


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Pelton Arms duke fituar £10 ulje dhe përjetoni një pub që i bën të gjitha dhe i bën mirë! Shijoni muzikën live, pijet e shkëlqyera dhe ushqimin e mrekullueshëm në zemër të Greenwich.


116 Bow Road, Bow, London E3 3AA


Pikturuar me portokalli të ndezur, the Bow Bells është i pamundur të mos vërehet. Në pronësi familjare, do të vizitoni një pub të vërtetë të East End-it. Unik për pub-in, thuhet se aty jeton një fantazmë që nga viti 1974. E njohur si 'phantom flusher', kjo fantazmë e çuditshme pritet të tërheqë ujin e tualetit pikërisht kur jeni më të pambrojtur. The Bow Bells ka një pasuri historie duke shërbyer East End që nga viti 1860, e vendosur përballë stacionit të trenit. Pub-i ka gjithashtu një lidhje me futbollin, duke qenë një nga vendet më të afërta për të pirë pranë stadiumit të ri të West Ham-it, si dhe një destinacion për të parë sportet, me ngjarje të Sky Sports dhe BT Sports të transmetuara.


Planifikoni vizitën tuaj në këtë pub të vërtetë të East End-it për të përkuar ose shmangur turmën e tifozëve të futbollit. Pub-i ofron birra artizanale të mrekullueshme dhe ushqim klasik pub-i, duke krijuar një atmosferë të veçantë dhe të paharrueshme.


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Bow Bells duke fituar £10 ulje dhe përjetoni një pub të përhumbur me një histori të pasur dhe atmosferë të gjallë në zemër të East End-it.


1 Randolph Street, London NW1 0SS


Një rost i shpërblyer të dielën


Ky pub dinamik në Camden reflekton në mënyrë të përsosur gjallërinë, lozonjarinë dhe diversitetin e lagjes së tij. Kur vizitoni the Colonel Fawcett, mund të prisni një mirëseardhje të ngrohtë, shoqëri fantastike dhe një festë të plotë. Shijoni një përzgjedhje të gjerë pijesh së bashku me një rost të dielën të shpërblyer. Nuk do të doni ta humbisni!


Çdo vit shënon Ditën e Gin-it në Colonel Fawcett, një festë që ka zgjatur mbi 11 vjet! Festoni duke zgjedhur nga një koleksion i mahnitshëm prej mbi 100 llojeve të ndryshme të gin-it. Me një përzgjedhje kaq të gjerë, nuk është çudi që ky pub është i famshëm për të! Nëse nuk jeni adhurues i gin-it, mund të zgjidhni nga 19 linja të ndryshme birrash draft, një listë të mrekullueshme verërash, koktejle klasike ose ale të vërtetë. Shijoni pijen tuaj brenda ose në njërin nga dy kopshtet e birrës, të dyja të mbuluara dhe të ngrohura për dimër!


Në këto kohë të vështira, çfarë mënyre më të mirë për të përballuar stresin tuaj sesa duke hedhur shigjeta ndërsa pini një pintë? Ky pub ofron të vetmen vendndodhje për shigjeta interaktive në Londrën e Veriut! Me çmime të shkëlqyera prej vetëm 5 £ për person për një orë, mos humbisni këtë aktivitet argëtues.


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Colonel Fawcett duke fituar £10 ulje dhe përjetoni një pub të gjallë dhe mikpritës në zemër të Camden. Shijoni pijen tuaj të preferuar, argëtohuni me shigjeta dhe mos humbisni rostin e shpërblyer të dielën!


njerzit duke shijuar uljet ne pub

53 Hercules Road, London SE1 7DZ


Ndaloni te the Pineapple për një ambient të ngrohtë dhe të rehatshëm. Relaksohuni në tarracë, ngroheni pranë oxhakut të ndezur, ose bisedoni me miqtë në bar në këtë pub të drejtuar nga familja. Ky pub vazhdon të ofrojë një ambient të ngrohtë dhe mikpritës për komunitetin, të cilin e ka ofruar për më shumë se 200 vjet.


The Pineapple ka sasinë perfekte të sharmin e vjetër. Me panele druri, fotografi vintage, oxhak me tulla dhe një tapet klasik, do të gjeni që the Pineapple përmbush të gjitha kërkesat për një pub klasik. Bëhuni rehat në sediljet e kuqe me jastëkë dhe shikoni botën që kalon. Ndërsa relaksoheni, shijoni një gamë birrash autentike irlandeze dhe Guinness, si dhe ushqimin tradicional të pub-it që të gjithë e njohim dhe e duam.


Kur ndaloni, sigurohuni që të përshëndetni Shane dhe Sean, duon baba dhe djalë që drejtojnë the Pineapple. Njerëzit gjithmonë harrojnë se cili është Sean dhe cili është Shane, kështu që mos kini frikë të pyesni me kë po flisni, ata janë mësuar me këtë!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Pineapple duke fituar £10 ulje dhe përjetoni sharmin e vjetër dhe atmosferën mikpritëse të këtij pub-i familjar në zemër të Lambeth.


94 Bermondsey Wall East, London SE16 4TY


Ky pub klasik në stilin Tudor u ngrit nga hiri, falë dy pronarëve të cilët kishin një pasion për ruajtjen e ndërtesave historike. I vendosur drejtëpërdrejt në brigjet e Thames-it, ky pub lokal ka parë shekuj të historisë së Londrës dhe do të shohë shumë më tepër. Ndërtuar në vitet 1750, the Old Justice ka ruajtur atmosferën e ngrohtë dhe të rehatshme të drurit.


pamja e bukur e pubit me ulje

Pas shërbimit për komunitetin e tij si pub për më shumë se 200 vjet, ishte pothuajse e destinuar të shndërrohej në apartamente nga një zhvillues offshore. Për fat të mirë, një grup veprimi i udhëhequr nga komuniteti lokal arriti të ndalojë zhvillimin, për shkak të zhvilluesit që filloi të shqetësonte brendësinë pa leje të duhur. Pas një periudhe të gjatë mbylljeje, dy pronarët e rinj, Paul dhe Will, rikthyen the Old Justice në pub-in e dashur të Bermondsey-t që ishte për kaq kohë. Ndalo të mërkurën për netët irlandeze tradicionale ose të hënën për një quiz klasik pub-i.


Adhuruesit e Paul McCartney do të kënaqen të dinë se ai ishte një klient i rregullt në the Old Justice. Një pjesë e filmit të tij biografik u xhirua këtu, si dhe videoklipi i këngës së tij ‘No More Lonely Nights’. Kush e di, ndoshta edhe ju mund të ripërsëritni skenat e videoklipit!


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Old Justice duke fituar £10 ulje dhe përjetoni historinë dhe atmosferën mikpritëse të këtij pub-i të veçantë në zemër të Bermondsey-t.


49 Brunswick Place, London N1 6EB


Ky pub i bukur është më shumë se sa duket në pamje të parë, një strehë qetësie mes zhurmës dhe ngutjes së Old Street. Ndërtuar fillimisht në shekullin e 18-të për rrobaqepësit dhe qepëset që jetonin dhe punonin në zonë. Pronësia ka ndryshuar ndër vite, me një pronar të njohur të njohur si boksieri i famshëm i East End, Dixie Dean!


I vendosur në një rrugicë të fshehur, ky pub intim është perfekt për të kapur miqtë pas punës, ose për të biseduar me dikë të ri. Një perlë e rehatshme, shtëpi për ekspozita arti të rrotulluara, muzikë live dhe një kënd të veçantë me tabelë shigjetash, plot me mesazhe dhe vizatime nga vizitorët e mëparshëm. Ndjenja e shtëpisë shtrihet në katin e sipërm, me trarët e drurit, oxhakun me tulla të ekspozuara dhe bimët sezonale të shtëpisë.


Nuk mund të mërzitesh në këtë pub të vetëquajtur në rrugicë


Qoftë nëse preferoni të ndaloni vetëm për një pintë të qetë pas punës ose të bashkoheni në një nga shumë ngjarjet që Prince Arthur ofron, një pije e mirë dhe një atmosferë e ngrohtë janë të garantuara. Shijoni një gamë të gjerë pijesh mes muzikës live, kuizeve të veçanta, DJ-ve të ftuar ose thjesht me miqtë tuaj. Nuk do të mërziteni kurrë në këtë pub të vetëquajtur në rrugicë.


Me një kupon CityStack bëni një ndalesë te the Prince Arthur duke fituar £10 ulje dhe përjetoni një ambient të ngrohtë dhe mikpritës në zemër të Shoreditch, ku qetësia dhe argëtimi janë gjithmonë të pranishëm.


Rrëmbeni Uljet në Pub-et në Londër me CityStack!


Ne kemi nisur një projekt për të mbështetur pub-et e pavarura që janë goditur rëndë nga kriza ekonomike aktuale (mungesa e stafit, kriza e kostove të energjisë, etj.) dhe për të ndihmuar dashamirësit e pub-eve të socializohen brenda buxhetit të tyre: CityStack është një paketë prej £25 që ju lejon të përfitoni ushqim dhe pije me vlerë £100 në pub-et e pavarura fantastike në të gjithë Londrën.


Në çdo paketë, do të gjeni një bjerë të veçantë që ju jep ushqim dhe pije me vlerë £100. Tregojeni atë në cilindo prej dhjetë nga mbi 50 pub-et e përzgjedhura nga ekipi i CityStack dhe merrni një vulë për të përfituar zbritje prej £10 për çdo shpenzim mbi £20. Mblidhni 10 vula për të kursyer £100! Çdo paketë ofron gjithashtu një përvojë argëtuese, duke përfshirë një hartë dhe një grumbull bjerë informuese koleksionuese për të mësuar më shumë rreth një përzgjedhjeje fantastike të pub-eve të Londrës.


steka e pakos ne pube ne londer

Comments


bottom of page